Search
728 x 90
728 x 90

منصور نصیری

استادیار

فلسفه و کلام

اینجانب منصور نصیری، در سال 1352 در یکی از روستاهای زنجان در خانواده‎ای مذهبی و روحانی به دنیا آمدم. پدرم از شاگردان مرحوم آیه‎الله العظمی بروجردی و حضرت آیت الله شریعتمدار (ره) بودند. و در منطقه زنجان مورد توجه مردم و مقامات محلی رژیم پهلوی بودند و منصب پیشنهادی مقامات قضایی آن زمان را به دلیل عدم همکاری با ظلم نپذیرفتند. بنده تحصیلات ابتدایی را تا سال دوم ابتدایی در زادگاه خود گذراندم و پس از آن خانواده‎ام به شهر صنعتی الوند، از توابع قزوین، کوچ کردند و من تحصیلات خود را در آنجا با موفقیت و رتبه‎های خوب ادامه دادم. پس از آنکه وارد دبیرستان شدم جو آنجا را با روحیه خود چندان مناسب نیافته و برای ثبت نام در حوزه علمیه عازم قم شدم (سال 1364). برای تحصیل در علوم اسلامی پذیرفته شدم و با جدیت و علاقه تمام مشغول تحصیل شدم. پس از اتمام پایه پنجم (لمعتین) برای کسب مهارت و تخصص در علوم و معارف جانبی وارد مؤسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی (در راه حق سابق) شدم. و همزمان با آن برای تدریس در مدرسه معصومیه (س) پذیرفته شدم. پس از آنکه دوره عمومی مؤسسه را سپری کردم در دوره تخصصی و در رشته دین‎شناسی (فلسفه دین و کلام جدید) پذیرفته شدم. و در سال 1381 در این رشته فارغ التحصیل شده و با دفاع از پایان نامه خود با عنوان «علم و دین از دیدگاه ننسی مورفی» با درجه عالی موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد شدم. رشته تحصیلی‌ام در دوره دکتری «فلسفه» (با گرایش فلسفه دین) و عنوان پایان‌نامه دکتری‌ام که با نمره عالی پذیرفته شد، «تبیین در علم و الهیات» می‌باشد. در خلال تحصیل از تحقیق و تألیف و ترجمه غافل نبودم که فهرست تحقیقات خود را در ضمیمه این نوشتار آورده‎ام. پس از پنج سال تدریس در مدرسه معصومیه برای تدریس در مدرسه امام خمینی ( مرکز جهانی علوم اسلامی) دعوت شدم و اکنون مدت هفت سال است که در مرکز جهانی علوم اسلامی مشغول به تدریس هستم و از این رو با روحیه طلاب و دانشجویان خارجی آشنا هستم. پس از اتمام دوره سطح عالی حوزه علمیه به درس خارج حوزه علمیه قم وارد شدم که بیش از ده سال از شرکت در آن می‎گذرد. به مدت چند سال در ایام تعطیل و تابستان‎ها عازم شهرستان شده و کلاس‎هایی را برای دانشجویان تشکیل می‎دادم و در این راستا مجمع علمی‎ای را با عنوان مجمع علمی پژوهشی باقرالعلوم تأسیس کردیم. فارغ التحصیل مقطع دکتری در رشته فلسفه و دارای سوابق آموزشی و پژوهشی زیر هستم.

 

کسب رتبه:

نویسنده برگزیده یازدهمین دوره کتاب سال دانشجویی کشور؛

نویسنده برگزیده هفتمین دوره کتاب سال حوزه علمیه قم؛

استاد و پژوهشگر نمونه مرکز جهانی علوم اسلامی.

شرکت در سمینار علمی:

شرکت در سمینار علمی اصلاحات آمریکایی، اصلاحات اسلامی، (تهران) عنوان مقاله قرائت شده: سیری در اندیشه اصلاح‌گرایی سید جمال الدین اسدآبادی.

شرکت در همایش اخلاق دانشجویی، قم؛ عنوان مقاله قرائت شده: نظریه برین‌سودگرایی در فلسفه اخلاق.

شرکت در همایش بین المللی «نفس و بدن و آموزه‌های دینی»، قم، 1389، عنوان مقاله قرائت شده: نفس و بدن از دیدگاه علامه طباطبایی»

وضعیت فعلی:

عضو هیات علمی پردیس فارابی دانشگاه تهران

مدیر گروه کلام اسلامی

عضو هیأت تحریریه مجله نقد و نظر

تدریس در دانشگاه باقر العلوم (قم) (ماده درسی: زبان تخصصی معرفت‌شناسی دینی) و دانشگاه ادیان و مذاهب (قم) (ماده درسی: معرفت‌شناسی دینی)

تحصیلات

مقالات چاپ شده در نشریات داخلی

جوایز و افتخارات(در زمینه‌های مختلف مانند: طرح, مقاله, …)

شاخصه ها & امتیازات

آرشیو پایان نامه ها

پایان نامه ها

پایان نامه های مرتبط با استاد اعم از پایان نامه های راهنمایی شده و مشاوره شده توسط استاد

پایان نامه های راهنمایی شده

پایان نامه های مشاوره شده

نتیجه ای یافت نشد...

آرشیو مقاله ها

مقاله ها

مقاله های نوشته شده توسط استاد

نتیجه ای یافت نشد...

آرشیو کتاب ها

کتاب ها

کتاب های نوشته شده توسط استاد

نتیجه ای یافت نشد...