Search
728 x 90
728 x 90

قادر فاضلی

دانشیار

مطالعات سیاسی

زندگی نامه

اینجانب قادر فاضلی در سال 1360 دیپلم در رشته الکترونیک را گرفته سپس وارد حوزه علمیه شدم دروس حوزوی را تا درس خارج ادامه داده و به تحقیق و تدریس پرداخته ام . در کنار دروس فقه و اصول به فلسفه و عرفان پرداخته و نزد استادانی چون علامه حسن زاده آملی، جوادی آملی و مصباح یزدی تلمذ کرده ام . وقتی از قم به تهران مراجعه کردم به محضر علامه محمد تقی جعفری شرفیاب شده و مدت قریب 10 سال در موضوعات فقه و دین شناسی از خدمت ایشان استفاده نمودم. از سال 1367 به تدریس در دانشگاهها مشغول شده و هم اکنون نیز ادامه دارد .

درس خارج فقه را مقداری در خدمت آیت الله جوادی آملی (2سال) و مدت 8سال درخدمت مقام معظم رهبری و مدت 4سال آیت الله جناتی سپری کرده ام.همچنین در تفسیر قرآن کریم را یه مدت12سال از آیت الله جوادی آملی بهره برده ام.
قریب به 10 سال است که در شبکه های مختلف تلویزیونی برنامه های مختلف داشته و در راستای مسائل دینی و اجتماعی بیش از 100 برنامه از اینجانب پخش شده است. بیش از 30 مقاله علمی در مجله های داخل و خارج کشور چاپ و منتشر شده است. تا کنون قریب به 75جلد کتاب در موضوعات مختلف نوشته ام که تعداد 64 عنوان از آنها به چاپ رسیده است.

از مجموعه آثار آماده به چاپ یک دوره تفسیر 10 جلدی قرآن کریم است که با ترجمه اش 11 جلد می شود. تفسیر حاضر به زبان شعر است و لی ترجمه اش به نثر روان می باشد.

حجت‌الاسلام و المسلمین قادر فاضلی، از پژوهشگران و محققان حوزوی است که تاکنون بیش از ۸۰ جلد کتاب را به رشته تحریر در آورده و از این تعداد ۶۴ جلد آن چاپ شده است. فرهنگ‌های موضوعی شامل «آثار مولوی»، «نظامی گنجه‌ای»، «آثار عطار نیشابوری»، «دیوان امام خمینی، اقبال لاهوری، گلشن راز و…» و بررسی موضوعات عرفانی، قرآنی، نهج‌البلاغه، سیاست و اسلام شناسی در ابعاد مختلف از مهم‌ترین تألیفات استاد است.

img19110975

یک دوره تفسیر قرآن کریم به شعر با عنوان «دُر منظوم» در ۱۰ جلد با ۶۰ هزار بیت شعر که در تاریخ اسلام بی‌نظیر است و ترجمه قرآن از دیگر تألیفات استاد است. حجت‌الاسلام و المسلمین فاضلی از شاگردان خصوصی مرحوم علامه جعفری بوده که قریب به ۹ سال از محضر استاد بهره برده است. وی همچنین ۲۵ سال سابقه تدریس در دانشگاه را دارد که به سبب عمل حنجره به مدت دو سال است تدریس را کنار گذاشته و در حال حاضر بیشتر کارهای تألیفاتی انجام می‌دهد.

مسؤولیت امور فرهنگی چندین دانشگاه، مسؤولیت پژوهشی مؤسسه امیرکبیر، مدیرکلی امور فرهنگی در وزارت کشور و مشاور وزیر در امور روحانیت نیز از سوابق کاری حجت‌الاسلام و المسلمین فاضلی است.

شاخصه ها & امتیازات

آرشیو پایان نامه ها

پایان نامه ها

پایان نامه های مرتبط با استاد اعم از پایان نامه های راهنمایی شده و مشاوره شده توسط استاد

پایان نامه های راهنمایی شده

نتیجه ای یافت نشد...

پایان نامه های مشاوره شده

آرشیو مقاله ها

مقاله ها

مقاله های نوشته شده توسط استاد

نتیجه ای یافت نشد...

آرشیو کتاب ها

کتاب ها

کتاب های نوشته شده توسط استاد

نتیجه ای یافت نشد...